Tropic Beer Tukan
Státy světa8. 4. 2024

Tropic beer Tukan

Od cesty do Kostariky jsme očekávaly zejména cestovatelské zážitky, běžná nabídka piva v supermarketech se omezuje většinou na Pilsner, Imperial v různých verzích nebo Bavarii. Jde o lehká piva, která mají za cíl vyprahlé cestovatele spíš osvěžit než jim nabídnout nějakou zajímavost. I v restauraci drtivě převažuje Imperial – a pozor při objednávání – pokud chcete velké pivo,musíte si o něj říci – protože běžná kostarická pivní porce je cca třetinka.

Při náhodné zastávce na benzínce jsme v jednom z obchůdků objevily plechovku s pěkně vyvedeným tukanem – jedním z nejvíce fotografovaných kostarických opeřenců. Nezbývalo než zakoupit a ochutnat. Pivo se jmenuje (jak už plechovka napovídá) TUKAN a jde o světlý ležák z produkce Geobrands S.L. . Jde opět o lehčí pivko. Zajímavá ovšem byla nevšední příchuť – doznívající tropické ovoce, která byla nečekaná, ale velmi osvěžující. Nicméně ne každému přijde k duhu, nicméně nejde o žádnou vymoženost typu radler – ale opravdu o jemnou ovocnou stopu v jinak celkem standardním pivě.

 Amálie a Eva Rajlichovy

Autor: Jan Kočka

Napsat komentář

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout