VDGlass Classic
Svět piva21. 3. 2024

Sklenice Bohemia a Classic

V jednoduchosti je síla a to mě baví. I ta, co se týče pivních sklenic.

Že se ve světě piva používají různé druhy sklenic pro různé pivní styly není třeba připomínat. Obecně známé jsou například sklenice Nonic na svrchně kvašená piva, pšeničná piva bavorského stylu mají svůj nezaměnitelný charakter. A těžko si spletete i sklenici na Hoegaarden, pivo kategorie belgické pšenice, s něčím jiným.

A protože si myslím, že pivní sklo mělo i má významnou úlohu v pivní kultuře nejen u nás, ale všude po světě, určitě se na našich stránkách budeme s touto tématikou setkávat častěji.

V emailu mi přistála zpráva, že do Česka míří nový typ sklenice vyvinutý pro náš ležák. Dovážet ho bude firma Oreon, která dříve nabízela produkty Rastalu a nově je výhradním zástupcem italského výrobce VD Glass. Právě ta má „na svědomí“ zmiňovanou novinku, a to hned v dvojím provedení: Classic a Bohemia.

Mě osobně se více líbí verze Classic, je čistější a taková více „sexy“. I když musím dát za pravdu Zdenkovi Mikeskovi z firmy Oreon, že design respektuje tradičnost české pivní kultury. A že jsou vyrobeny ve vysoké kvalitě a čirosti skloviny, se dá jaksi automaticky očekávat.

A co vy, z čeho pijete český ležák?

Autor: Jan Kočka

Komentáře (1 komentář)

  1. Jiri 21. 3. 2024, 21:05

    Ležák? Z bucláčku z Balónového pivovaru Radešín (0,3l) a z klasického anonymního dimple mugu (0,5l). A ještě mám pár specifických 0,4l sklenic s logem (z různých pivovarů), které si šetřím 😎.
    Jirka

Napsat komentář

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout