úvod
homepage

Komentáře

článku: Odhalil jsem tajemství pana Karla Kvapila – nejznámějšího příznivce GGGG

 Zobrazit všechny komentáře: podle vláken, podle času

Správně Honzo!, (Zbyněk Holan, 05.04.2007 10:12) celé vlákno | reagovat
Chtěl jsem reagovat, ale ještě nebyl čas, tedy:

cituji "Už to tady proběhlo víckrát - informace o délkách zrání v mini - tu 2 týdny, jinde 3 týdny, někde měsíc. Ale kde je klasická délka 45-50 dnů na dvanáctku?"

reakce: zrání měsíc to je ještě skvělé, těch 14dní však rozhodně ne!

cituji "...zvyšování teplot při hlavním kvašení, používání extraktů, náhražek sladu. Ale i jiné věci, jako třeba míchání starého piva s rozkvašeným mladým pivem, míchání nepovedené (třeba i zkyslé) várky s jiným pivem, šizení na chmelení, nepořádek (nečistota) nejen na varně, ale i ve sklepě"

reakce: něco z těchto praktik může přinést i zajímavé chuti piva, ovšem pro "cechovního" sládka (třeba toho, který dodržuje RG 1516) to musí být "ee"

cituji "prodávání cizího piva (pod svou značkou - nestíhám-li )"

reakce: proč ne, ale přiznat to!!! - Vážení hosté nyní čepujeme pivo z X......y, protože naše pivo bylo vypito a další není ještě uzrálé, tudíž vám ho nemůžeme nabídnout. Děkujeme za pochopení. - takto by to mohlo vypadat.

A teď proč se to děje (to jest problém i těch velkých - ale tam je to snad jasné ne?), protože sládek a majitel (ekonom) jsou rozdílné osoby! Pouze sládek, který je zároveň i majitelem (nebo je majitel pivovaru v pivovarnictví vzdělaná osoba nebo umí pochopit oč jde) si to může dělat po svém - tedy poctivě pivovarsky! Bohužel realita je realita!!! Proto mě opravdu těší, když se nedějí alespoň vyložené pra...ny! (to samozřejmě platí i pro jednotlivce...!).

A co z toho vyplývá? No přeci, že pivo z malého pivovaru, z minipivovaru i od homebrewáře může být hnusné!!!! Nebojte si to přiznat a nechvalte pivo jen proto, že je od nich! I když je to váš kamarád - např. (ale prosím kritizujte s mírou, protože dokud neuvaříte své pivo - nevíte o co jde - jako já!)

P.S. je dost malých pivovarů, od kterých mě některá piva vůbec nechutnají a jeden, od kterého mi pivo nechutná žádné. Prostě má takovou příchuť (silně železitou), kterou zkrátka opravdu nemusím!

Zdravému rozumu zdar!


Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé
Vyhledávání
 

Kalendář pivních akcí

 
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sociální sítě