Svatý Norbert ze Strahova,
(Tomáš Semrád, 20.02.2008 22:57)
celé vlákno | reagovat
Tak jsem včera po dlouhé době navštívil u nás v Brně obchod s klášterními produkty na Petrově "Benedictus", abych se jen tak podíval co je nového, na aktuální pivní menu. Přitom okukování belgických a nizozemských trapistů jsem dostal chuť na strahovské pivo Svatý Norbert a dvě třetinky jeho polotmavé třináctky koupil. Pravda, sice jednu za 73,- Kč, ale co. Vzhledem k tomu, že jsem toto pivo nikdy neměl a přitom na něj slyšel jen samou chválu, nedalo mi to a z "kešeně" jsem ty peníze vysázel.
Doma natěšen jsem je nechal v ledničce nachladit a jal se degustovat. A rovnou říkám, že to byly velmi dobře investované peníze. Na minipivovarském poli jsem si našel novou star a už dlouho jsem si tak na pivku nepošmákl jako na Norbertovi. Vidím, že zvěsti o něm měli úplnou pravdu.
Příště zkusím jejich tmavé, škoda, že nemohu vyzkoušet v čepované verzi, ale i tak super pivní zážitek, díky pane sládku Matuško!
Tak přesně tak jsme to za studentských let zvali my... :-)
A na léto jsme přemýšleli kam na kola, až jsem vymyslel konkurenci vinařské cyklostezky - pivařskou cyklostezku po minipivovarech... Hrrr na ně!!!
Dobry den, to muselo byt krasne. Delali jsme to nekolikrat pod nazvem Tour de Pajzl (nikoli vsak na kole :-), ale hezky pesky), verim ze to bylo povedene.
V Seattlu je v soucasne dobe 21 pivovaru, plus v blizkem okoli (do 20 mil) dalsich 15.
malé pivo u Richterů,
(pavel hrabina, 27.06.2007 10:53)
celé vlákno | reagovat
I Richterů se koupit malé pivo dá , ovšem pouze světlý ležák. Vše ostatní se čepuje pouze do půllitrů. Je mi to líto, zvlášť silnější piva bych v odpovídající elegantní třetince uvítal.
No jo Praha, ale takovej Seattle, to je neco jineho. Pivovaru je vic (urcite pres deset)a nejlepe je zkusit podobnou turu v listopadu, kdy zacinaji tocit piva barley wine, kdy kazde ma alespon 9-10%alkoholu:)
Tleskám tomuto odvážnému dobrodružství, já ho s kamarády pivaři plánuju už několik let, ale skutek (zatím) utek. Mimochodem, šušká se, že koncem léta přibude na trasu všech těch, kdo by se o podobný kousek pokusili, další zastávka v Betlémské ulici, tak snad to dopadne lépe, než v ulici Celetné...
U Richterů je to s tou neexistencí malých piv trochu relativní, je pravda, že já si ho nikdy nevyprosil, ale už jsem ho několikrát viděl nést dámské části hostů, takže neoficiálně to asi možné je.