úvod
homepage

Soutěž Princ výčepních vstupuje do 9. ročníku vytisknout článek

Přidáno: 10. únor 2010  •  Autor: Honza Kočka
průměrné hodnocení Hodnocení: 0 hodnotících Hodnotících: 0 počet zobrazení Zobrazeno: 2445x

Již devátým ročníkem pokračuje v letošním roce soutěž pro studenty odborných učilišť, hotelových škol a dalších vzdělávacích zařízení zabývajících se odbornou přípravou číšníků, kuchařů a dalších profesí v cestovním ruchu.

Tříčlenná družstva změří své síly nejprve v pěti regionálních kolech a z nich vzejdou účastníci finále o titul Princ výčepních. „Soutěží tříčlenná družstva a utkají se jak v samotném čepování piva, tak i vědomostním testu, který je zaměřen na pivo, jeho historii, správné uchovávání a čepování. Vítěze letošního ročníku budeme znát již v květnu,“ říká Josef Helebrant z Královského pivovaru Krušovice, který soutěž každoročně organizuje.

Posledního ročníku se zúčastnilo na 35 škol zaměřených na cestovní ruch a pro letošní rok to bude podobné. „Počet škol zapojených do soutěže zvyšuje její prestiž, protože se v ní potkávají nejdůležitější vzdělávací instituce v tomto oboru z celé republiky. Lze proto říct, že finále Prince výčepních slouží i jako porovnání kvality mezi všemi zúčastněnými školami,“ dodává Josef Helebrant. Podle něj je v posledních letech zhruba 17 škol, které jsou na velmi vysoké úrovni, a ve finále soutěže každoročně měří své síly.

Soutěžní kolo začne vědomostním testem s 10 otázkami zaměřenými na pivo. Poté následuje praktická část, kde má každý soutěžící za úkol natočit soutěžní třetinku v limitu 3 minuty. Odborná porota bude ve všech kolech podle Josefa Helebranta posuzovat v praktické části soutěže velmi přísně jak správnou míru piva, tak i výšku pěny a celkový postup při čepování. „Regionální kola se uskuteční v Opavě, Brně, Kladně, Karlových Varech a v Ústí nad Labem, začnou v polovině února a skončit by měla v dubnu. Závěrečné finále bude již tradičně hostit v květnu Královský pivovar Krušovice,“ říká Josef Helebrant. Vedle hlavní soutěže pro týmy bude odborná porota vyhlašovat i vítěze v kategorii jednotlivců, který získá cenu ředitele Královského pivovaru Krušovice.

Všichni účastníci soutěže získají drobné dárky. Vítězný tým ve finále pak získá pro svoji školu věcnou cenu – kompletní vybavení pro hostinské stoly (ubrusy, sklo, prostírání, tácky atd.) v hodnotě 12 tisíc korun.

 

vytisknout článek Vytisknout článek

Hodnocení článku

Pro hodnocení se nejprve přihlašte.

Celkem 0 komentářů Komentovat
Vyhledávání
 

Kalendář pivních akcí

 
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sociální sítě