úvod
homepage

Nejlepším ležákem v Evropě je Holba Premium vytisknout článek

Přidáno: 24. listopad 2009  •  Autor: Honza Kočka
průměrné hodnocení Hodnocení: 0 hodnotících Hodnotících: 0 počet zobrazení Zobrazeno: 2271x

Rozhodli o tom degustátoři a pivovarští experti v mezinárodní degustační soutěži European Beer Star 2009 vyhlašované v Německu.

Holba Premium získala zlatou medaili v kategorii piv českého typu a stala se Evropskou pivní hvězdou roku. Nejvyšší ocenění jí bylo uděleno za jedinečnou chuť, barvu, vůni a pěnu, tedy senzorické vlastnosti, které posuzovalo 78 odborníků z celého světa.

Medaile převzali na oficiální ceremonii v Norimberku zástupci pivovaru Luděk Reichl, sládek a výkonný ředitel pivovaru Holba Vladimír Zíka. „ Je to mimořádný úspěch, navíc na mezinárodní úrovni, který potvrzuje, že naše strategie vařit pivo klasickou technologií je správná. Nepodlehli jsme tlaku velkovýrobců europiv a vsadili na jedinečnost a fenomén chuti a je vidět, že tradičně vařené pivo má úspěch nejen u konzumentů, ale i ve světě mezinárodních odborníků,“ komentoval úspěch Vladimír Zíka.

Pivo Holba se vyznačuje plnou, vyváženou chutí , výborným řízem, lahodnou hořkostí a jemným chmelovým aroma. Co vede k získání těchto vlastností vysvětluje sládek pivovaru Luděk Reichl:

Jedinečný charakter Holbě přináší klasická technologie výroby. Jejím základem je důkladné povaření sladiny technologií na dva rmuty, kvašení při nízké teplotě na otevřené spilce a dlouhá doba zrání v ležáckých sklepích. Pivo vaříme na předem danou stupňovitost, takže jeho ředění vodou tzn. použití technologie HGB je vyloučeno, stejně jako umělé dobarvování mladiny nebo hotového piva.“ V Holbě se vaří pivo převážně z českých surovin, žateckého chmele a sladu z moravských, svou kvalitou proslulých ječmenů.

Holba slaví úspěch nejen u odborníků, jen v tomto roce získala v degustačních soutěžích celkem 5 medaili za chuť a kvalitu, ale také u konzumentů. Rostoucí popularitu značky dokládá trvalý růst prodeje a to i přes celkový pokles pivního trhu v ČR. Letos Holba prodala 198 tisíc hl piva na domácím trhu, což v meziročním srovnání představuje 4 procentní nárůst. Zvýšený odbyt vykazuje nejen sudová, ale i Holba v lahvích, například oceněného ležáku Holba Premium se v lahvích prodalo téměř o třetinu více.

Cílem soutěže European Beer Star je podpořit různorodost a jedinečnou chuť piva

Soutěž patří k největším na světě a vyhlašují ji privátní pivovary a Asociace malých nezávislých pivovarů v Evropě. O medaile letos bojovalo rekordních 863 druhů piv ze 35 zemí ve 41 kategoriích, což je nejvyšší účast v historii soutěže. Hlavním smyslem projektu je představit chuťově různorodá piva široké veřejnosti a poukázat na jejich výjimečnost. Jde zejména o produkty malých a středních výrobců, které se způsobem výroby a především chuťovými vlastnostmi liší od europiv vyráběných v pivovarnických gigantech.

 

vytisknout článek Vytisknout článek

Hodnocení článku

Pro hodnocení se nejprve přihlašte.

Celkem 0 komentářů Komentovat
Vyhledávání
 

Kalendář pivních akcí

 
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Sociální sítě