úvod
homepage

Eggenberg žije. A nejspíš začíná blbnout. vytisknout článek

Přidáno: 9. září 2008  •  Autor: Jiří Kaňa
průměrné hodnocení Hodnocení: 0 hodnotících Hodnotících: 0 počet zobrazení Zobrazeno: 2967x

Byl jsem okouknout, co nabízí pivovarská hospoda a prodejna v Českém Krumlově. Nestačil jsem se divit.

S krumlovským pivem to poslední dobou vypadalo všelijak. Konkurs na pivovar, přerušení výroby. Kvalita a chuť piva taky byla dost pochybná, zejména od doby, co zastřelili majitele. Není divu, že jsem byl zvědav, co mi natočí v mé kdysi oblíbené hospodě tentokrát.

Ve Formance u krumlovského pivovaru to vypadá, jako by Eggenberg nikdy žádné problémy neměl. Na čepu je 12% ležák, ve srovnání s nedávnou krumlovskou bídou překvapivě dobře pitelný. K tomu tmavý ležák a jako bonus kvasnicová (resp. nefiltrovaná) dvanáctka. Ta byla slušná a potěšila.

Pivovarská prodejna taky funguje, přibyl v ní i výčep. Sortiment piva zůstává stejný, přibylo nealkoholické. K mání jsou i sklenice. Překvapily mě nové lahve. Jsou stejného typu, jaký používá Drinks Union na Zlatopramen, Březňák a Louny. Tedy s nápisem „České pivo“. V nich se dala zakoupit zatím jen desítka, tmavé a dietní pivo. Tmavé je mimochodem v ruské verzi popisu na etiketě uváděno s extraktem 12%.

Z lahve jsem doma ochutnal výčepní světlé a tmavý ležák. Desítka voní i chutná podivně. Dá se tam najít celer, kvasnice a snad i kousek okurky. Nevoní to jako Eggenberg jak ho pamatuji, ani to tak nechutná. Se starým Eggenbergem to má společného jedno – není to zrovna moc dobré pivo. Naopak tmavé mi připadalo vynikající.


Nad čím ale zůstává rozum stát je nové logo (?) Eggenbergu, které je k vidění zatím jen na zátce tmavého ležáku. Poprvé jsem tu zhůvěřilost viděl v článku na Pivním obzoru. A teď už je to tu doopravdy, i když (zatím?) v menším.

Najdi 5 rozdílů...Nedokážu dost dobře pochopit, co tím kdo sleduje. To jako někdo hodlá stavět prodejní strategii na tom, že si nepozorný zákazník dojde pro své oblíbené pšeničné pivo, omylem přinese domů Eggenberg a ten mu zachutná natolik, že už u něj zůstane?

Hanba!


vytisknout článek Vytisknout článek

Hodnocení článku

Pro hodnocení se nejprve přihlašte.

Celkem 1 komentář, poslední komentář: 10.09.2008 20:10 Komentovat
hehe emu10.09.2008 20:10
nové logo mě celkem rozesmálo, ale hlavní je, že pivovar žije a snad se i kvalitativně...
Vyhledávání
 

Kalendář pivních akcí

 
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Sociální sítě