Pivo na Hrad 2023...Jediná pivní akce svého druhu, degustační, pořádána na Pražském hradě Českomoravským svazem minipivovarů.
Pivo na Hrad 2023
Svět piva22. 8. 2023

Pivní pestrost nás baví…

Pivní pestrost a…

Ano, pivní pestrost mě fascinuje od dob, kdy jsem při toulkách po Kalifornii zjistil, kolik piv rozličných chutí existuje. V té době mě sice spíše zajímala horská kola a takový závod v Mammoth Mountain byl pro mě tehdy vrchol blaha. Navíc v té době, druhá půlka devadesátek, byl pro mě český ležák vrcholem pivního umu a chutí, samozřejmě pod vlivem obecného náhledu na pivo jako takové u nás.

Člověk se ale učí, postupné návštěvy pivních festivalů jako jsou GBBF v Londýně, GABF v Denveru, Ale.Dk v Kodani…pokračovat by se dalo dlouho, mi otevřely oči a nechaly mě nahlédnout do báječného světa piva. Proto vznikl i server Světpiva.cz, dostalo se na první degustace, první soutěž homebrewingu, první akce…to už je ale historie.

Dnes u nás máme stovky craft minipivovarů, pivo se vaří v mnoha pivních stylech, nejen ve velkých městech se dají najít pivotéky a multipípy, kde najdete pivní moky nejen domácí výroby. Pivní situace se lepší a já jsem tomu moc rád. Proto vzniká i tento server, PivoPivo.cz, který by rád poukázal na všechna možná zákoutí pivní pestrosti.

A jak začít? Jednoduše. Oslovil jsem desítky lidí, kteří ze své pozice tvoří a ovlivňují svět piva, jeho pestrost a vývoj. Všem jsem položil stejnou otázku: Pivní pestrost a Ty/Vy? Během září a října si tu přečtete odpověď nejen sládků, ale i lidí, kteří jim dodávají chmel, slady, technologie, znalosti, rady. Prostě odpovědi lidí, kteří v důsledku mohou za to, že tento server má motto „Pivní pestrost nás baví“.

A jak dál? Připravují se pravidelné rubriky jako například český sládek v cizině, kde se o své zkušenosti z destinací jako je Japonsko, Island, Mexiko, Brazílie podělí zkušení sládci, dočtete se i o holkách/ženách v pivovarnictví, létajících pivovarech, pivních akcích u nás i ve světě, degustacích, pivních stylech, párování piva a jídla. Dojde i na vaše zkušenosti a rady kam zajít na pivo v rozličných městech…

Je toho hodně, co nás čeká a já pevně věřím, že časem, pokud už tomu tak není, si i vy řeknete, že ta pivní pestrost vás prostě baví.

Děj Bůh štěstí.

Honza Kočka,

sládek, degustátor, propagátor piva

Pivo na Hrad 2023
Pivo na Hrad 2023

Autor: Jan Kočka

Komentáře (5 komentářů)

 1. Robert 19. 10. 2023, 16:13

  ještě pokus přes FB

 2. Jan 17. 10. 2023, 17:52

  a teď tedy jako Google JK…

 3. Jan Kočka 17. 10. 2023, 17:51

  Tak to také zkouším pestře přes FB…

 4. Robert Eichler 17. 10. 2023, 14:55

  test komentáře přes FB

 5. Robert Eichler 7. 9. 2023, 9:58

  Pěkný přehled rozmanitosti pivních stylů, chutí, vůní a barev. Příští rok znovu…

Napsat komentář

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout