Svět piva26. 2. 2023

Malé ohlédnutí za prima akcí

Ten facebook umí být občas protivný. No řekněme až protivnej.

Jeho záliba vám neustále něco připomínat, předhazovat vám věci, na které chcete třeba zapomenout, nebo vám je připomene, když po nich smutníte.

Jeho poslední připomínka mě vrátila do doby těsně před covidem, do doby, kdy jsme se mu zatím ještě všichni smáli. Do doby, kdy se začaly objevovat zvěsti o rychlém šíření a nebezpečnosti nového onemocnění. A že se mu prý náramně daří v multi kulti městech a oblastech. Třeba jako jsou lyžařská centra. A ano, první české podchycené případy k nám dorazily z Itálie, právě z lyžařských pobytů.

Právě v Itálii, konkrétně v Rimini, jsem měl možnost degustovat v roce 2020 v rámci akce BIRRA DELL’ANNO 2020, největší degustační soutěži jižní Evropy. Tisíce vzorků piv, degustátoři z celého světa, od Japonska přes Evropu po americký kontinent jak ten severní, tak i jižní. A do toho vše ten covid, který byl v té době ještě v plenkách.

Akce je to suprová. jde totiž nejen o degustační soutěž, ale i o veletrh potravinářské technologie, gastronomie a nápojového průmyslu. Pivo je tu zastoupeno hojně jak mezi výrobci a dodavateli technologií, tak i samotných pivovarů. Tudíž je možné ochutnávat jak italská craft piva, které mají celou jednu halu, tak i zahraniční na stáncích svých dovozců.

Krom piva tu člověk může zažít i spoustu legrace a navázat nové kontakty prakticky s celým světem. A nejen to. Může i zavzpomínat. Stačí si prohlídnout fotku, kterou vám FB připomene a vzpomínky se hrnou samy…

Jo, byla to suprová akce, na kterou se rád vracím a věřím, že to bude opět bomba. Bohužel s některými se už nepotkám, ale takový už je život. Ano, pivo je lubrikant, a při jeho popíjení si prima se vrátit i do , byť třeba nedaleké, minulosti.

Autor: Jan Kočka

Napsat komentář

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout