Svět piva30. 8. 2023

Hradecké Nábřeží piva 2023

Tak jaký byl letošní ročník akce Nábřeží piva pořádaný hradeckým pivovarem Klenot?

Jednoduše řečeno, povedený. Přálo mu počasí, přízeň návštěvníků i výborný výběr piv. Spojení pivního festivalu a chilli akce se jeví jako dobrá volba.

Ano, hned musím také uvést, že v současné době vařím v Klenotu jako jeden ze tří sládků a tudíž mé hodnocení nemusí být bráno jako objektivní. Pokud ale velkoryse přejdete tento fakt, myslím, že jestli jste na Nábřeží piva dorazili, že se mnou budete souhlasit. Počasí lze ovlivnit těžko a předpovědi věštily déšť a pošmourno, což není nikdy veselá vyhlídka. Ale nakonec z toho byla ranní přeháňka a noční vydatný déšť, který nás skrápěl při skládání stánků a slunečno a až pařák během dne.

Nabídku pivovarů lze vysledovat z přiložených fotek. Myslím si, že tady si stěžovat nemohl nikdo, opravdu bylo z čeho vybírat. Od profláklých pivovarů jako jsou Mazák, Cobolis, Raven nebo nedaleký Clock, tak i místní zastoupení v čele s Klenotem po bláznivé moky Crazy Clown až po titěrný Létající pivovar Nomád. Komu nestačí ochutnávání piv, mohl se vyblbnout v několika soutěžích s pivní tématikou, včetně té začátečnicky degustační.

Jak bylo uvedeno výše, pivní festival se prezentoval společně s chilli akcí Chilli Mechov. Velmi pestrá nabídka všeho pálivého co se dá sníst a vypít včetně oblíbeného klání v pojídání chilli pochoutek. Myslím, že tato kombinace obou částí funguje báječně.

Jako malá třešnička na povedeném dortu pak byla zejména malým určena prezentace parostrojních zařízení. Doufejme, že na příští rok se najde někdo, kdo se ujme organizace této části akce, aby se vrátila do rozměrů předchozích let.

Suma sumárum, pivo, chilli, pára. Dobrá kombinace, která má potenciál se do budoucna rozvíjet. Doufám, že se na dalším ročníku uvidíme a společně ochutnáme nějaké to pivko.

PS: Komu nestačila nabídka piv na Nábřeží piva, stačilo aby přešel most a hned se ocitl v „konkurenční akci Malé pivní rozjímání. I tam jsem se zašel podívat, ale o tom až někdy příště…

Autor: Jan Kočka

Napsat komentář

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout