Svět piva23. 8. 2023

Hradec žije pivem

V Hradci Králové najdete jak minipivovary, tak multipípy, pivotéky i pivní festivaly. A tuto sobotu 26.8. i jednu velkou pivní raritu.

Ano, raritu. A to doslova. Kde jinde v naší malé pivní kotlině v jeden den, doslova pár metrů od sebe, se konají dva samostatné pivní festivaly?

Za ten prvně přihlášený, Hradecké nábřeží piva (https://nabrezipiva.cz/) se vše podstatné dočtete na webu akce. Za zmínku stojí výběr pivovarů s hvězdami typu Cobolis, Clock, ale i například Crazy clown. Mimo pivo pak koncerty kapel Vyhoukaná Sowa, Crann a Čí je to vina? přispějí k pohodě celé akce. Součástí akce bude také prezentace modelů parních strojů a zahradních železnic, dále také 8. Chilli Mechov festival.

https://nabrezipiva.cz/

Druhou část hradeckého pivního dvojdomku pak tvoří Malé pivní rozjímaní.

Zde se nám podařilo získat krátký rozhovor se dvěma z organizátorů: předsedou Jindřichem Vedlichem a Ondrou Drešerem, majitelem multipípy Batalion u Draků.

Ať už jste příznivcem jedné či druhé akce, dejte šanci oběma. Kdy se vám zase poštěstí si vybrat z desítek pivovarů a pestrého doprovodného programu, když navíc obě akce nevybírají vstupné.

Autor: Jan Kočka

Napsat komentář

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout