úvod
homepage

Komentáře

článku: Levná piva

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé
 Zobrazit komentáře: podle času

hanušovická levná piva, (šerák, 26.11.2005 21:42) celé vlákno | reagovat
Zajímalo by mne, zda levná piva "Lahváč, Světák, Žejdlík, Pivo a Ambrosius", která se vyrábí v pivovaru Hanušovice nejsou stejná?
Pivo, (Kuba, 29.05.2013 20:13) celé vlákno | reagovat

To je dost možné, že tato piva jsou stejná. Mají podobný obsah alkoholu, ale každé je k mání v jiné prodejně. Takže je klidně možné, že pivo se uvaří a pak se stočí, jen se na každé nalepí jiné etikety.
Lahváč je k mání v Albertu, Světák v Bille, Žejdlík má Tesco, Pivo Lidl(i když Pivo nyní vyrábí Platan, ale možná máte na mysli jiné, nevím) a Ambrosius má Kaufland. Ještě jste zapomněl na Piráta, ten dělá taky Holba pro Globus.
levne pivo, (kezur, 11.04.2005 15:34) celé vlákno | reagovat
koupil jsem na zkousku jihlavskeho PIVOJE (delvita 5,90 Kc) a jsem prekvapen velmi prijemnou hořkou chuti, penou ktera zanechava na skle krouzky i docela mocným zazitkem po vypiti 3 techto piv, na to ze je to rychlokvaska z CKT je velmi slusne, cus
díky, (koldak, 09.02.2005 10:27) celé vlákno | reagovat
Díky autorovi, že mi objasnil pachatele některých "podpiv", jak jim říkám. Mnohdy nemůžu na etiketě najít výrobce, protože pivovar se pod své dílo stydí podepsat, čemuž se ani nedivím.
Pít se to dá, ale..., (Marek Kamlar, 06.12.2004 19:22) celé vlákno | reagovat
Souhlasím s níže uvedeným. Někomu levná piva chutnají, někomu zase ne. Osobně se snažím ochutnat každou novou značku piva, kterou v obchodě uvidím. Platí to i v případě levných piv. Všichni si tu vychvalujete to své, takže i já přispěji svojí troškou do mlýna. Vyzkoušel jsem všemožné značky, ale ze všeho nejvíc mi chutnal "Platan" z Lidlu. Následovaly "Hanušovice", taktéž z Lidlu, a na třetí místo bych zařadil broumovského Novice či "lehkého" březnického Herolda. I když tato piva dopadla v mém subjektivním hodnocení docela dobře, holdovat jim rozhodně nehodlám. S typickým pivem českého typu už příliš mnoho nemají. Jsou spíše na zahnání žízně než pro vychutnávání. Jsou taková vodová, a to mi na tom vadí. Než pít pivo ředěné vodou, tak to si radši připlatím a dám něco pořádného...
Ad: Informovat pravdivě, (Petrol, 25.11.2004 10:23) celé vlákno | reagovat
Pro KB: Výrobce piva na zakázku nemůže být výrazně označen, neboť sice pivo varobil, ale jménem někoho jiného (ten si v Platanu i kontroluje "kvalitu").
co je horší CUKR nebo CKT, (Rosomák, 22.11.2004 20:36) celé vlákno | reagovat
Přidáním cukru do díla při chmelovaru (tzv. surogací) může sládek pomoci kvasinkám při zakvašování maldiny. Toto nemá prakticky vliv na chuť piva. Samozřejmě při určitém malém podílu cukru. Na etiketě nejenom našich piv se ale nedočteme jak se s uvařenou mladinou naložilo dále. Může kvasit v otevřených nádobách spilky a dozrávat v klasickém ležáckém sklepě při své stupňovitosti, nebo třeba jednofázově prodělat kvašení i dokvašování v cylindrokónickém tanku a před stáčením do lahví či kegů být zředěna na danou stupňovitost a dosycena kysličníkem uhličitým. Tak co je horší...

Pokud chcete ochutnat jednofázovou rychlokvašku, patřičně naředěnou a dosycenou, doporučuji připlatit si za některé, v televizních reklamách omýlané pivo...
Primus a Platan, (Borowiec, 19.11.2004 18:27) celé vlákno | reagovat
Osobně jsem zaujatý proti jakémukoli českému pivu, ve kterém výrobce ohlásí cukr. Co je s podivem u piva Klasik i Primus ( výrobna Protivín pro Plzenský Prazdroj ) cukr uveden není. Světlá výčepní piva nekupuji často, ale Klasik bych v kategorii světlých výčepních piv hodnotil jako dobré, Primus o stupeň níže, tedy solidní hodnocení. Možná jsem měl štěstí, že šlo o čerstvé pivo ( zakoupeni na Vaclavskem namesti v marketu Julius Meinl - oproti nabidce stejne firmy v centru Vídně lze označit naši zdejší za zcela omezenou a tragickou ) nebot pivo ma vydrzet do dubna respektive kvetna 2005. Co mne však zaráží, že obě piva jsou pitelnější a ve své kategorii pro mne získávají lepší postavení než originál Platan 10, ktery byl vzdy malo pitelny a nevalne chuti,
ale pro mne povestna 11, ktera se zmenila k horsimu natolik, ze ji musim spolu s "promenou" Krusovic, posunutím 10 Gambrinus do kategorie euro piv, zmenou sortimentu pivovaru Braník, uzavřením pivovaru Rakovník ( prý již znovu vaří pivo ) a ukončením provozu restaurací U Sojků, Masné krámy a černohorské pivnice v Brně za malér vývoje od listopadu 89. Primus lepší než Platan ? Za co soudruzi, za co ?
Informovat pravdivě, (KB, 19.11.2004 11:07) celé vlákno | reagovat
Nic proti levným pivům nemám.Je věcí každého co pije.Vadí mi však,že pivovary vědomě nebo snad z donucení různých řetězců matou zákazníky.Co si mám myslet o tom,že pod názvem Výčepní pivo světlé se prodává dobrá klasická desítka a současně nějaký ,s prominutím, "Pivolín".Proč nenazvat prodávané pivo správným názvem na př.Konzumní nebo Sedmička případně Osmička.Nejvíce se pozastavuji nad tím,že některý pivovar se snad stydí i za to co vyrobil a na etiketě neuvede ani název výrobce/na příklad Pivovar Platan Protivín/.Má to zapotřebí?.
dobrá a ty ostatní, (Rosomák, 18.11.2004 22:39) celé vlákno | reagovat
Není žádné překvapení, že i u levných piv narazíme na ta dobrá a ta ostatní. Běžně tato piva nepiju (s vyjímkou stavby domu - hanušovický Světák osvěžil i chutnal), ale nedávno jsme s kamarády degustovali...: z asi deseti značek byl bezkonkurenčně nejlepší novopacký Bohém. Neměli jsme v degustaci k dispozici olivětínský Novic (či Převor), ale jistě ho můžu doporučit. To jsou ještě poctivé osmičky s dobrou chutí českého piva.
levná piva, (josef klima, 17.11.2004 16:09) celé vlákno | reagovat
Díky za tento článek, dosud jsem nikde o těchto pivech nic nečetl. Já jsem tyto piva z kategorie levný moc nepil, v obchodech jsem tyto levná piva obcházel velkým obloukem - odrazovaly už cenou a podivnými názvy. Musí zakoupit a posoudit.
Cena piva, (Pijánek, 16.11.2004 14:08) celé vlákno | reagovat
Nedávno jsem zakoupil v AKCI 30 ks Piva za 2,- Kč. A to to pak chutná. Pivu zdar.
Pivo v akci, (Jiří Kaňa, 16.11.2004 12:42) celé vlákno | reagovat
Lze, viděl jsem i za 1,90. Tedy obsah byl levnější než obal...
taktez pochvala, (pavel houser, 16.11.2004 12:27) celé vlákno | reagovat
ano, take musim pochvalit clanek.
co se tech levnych piv tyce, klicove je konzumovat je radeji chaldnejsi, to ta "prazdnost" chuti neni tak citit. A osobne je nekdy dochucuji citronem - prosim nekamenovat :-).
drobny dotaz: myslite, ze dnes lze pullitr v nejake akci koupit za 2.50, coz byla magicka cena pred revoluci? jako pametnika by me to docela zajimalo...
dobré osmičky, (Jiří Kaňa, 16.11.2004 11:23) celé vlákno | reagovat
Třeba takový litoměřický Chasník - to byla dobrá osmička! Pokud si dobře vzpomínám, tak domažlický Písař taky ušel. Novopacký Bohém (dělá se ještě vůbec?) mě svého času taky neurazil.
Nebo v diskusi zmiňované broumovské mi taky přišlo vynikající (ve své kategorii)
dobrý článek, (Standa Jakoubek, 16.11.2004 11:02) celé vlákno | reagovat
je to dobrý článek; párkrát v životě jsem nějaký levný pivo koupil; většinou to pít šlo, ale o nějakém zážitku nemůže být řeč;
v článku byla i zmínka o osmičce - osobně znám jenom osmičku od Regenta
Novic, (JAson, 16.11.2004 10:16) celé vlákno | reagovat
ted meli v Tescu akci na Novice z Broumova, necko kolem 3,50Kc. NEodolal jsem a dva kousky zakoupil. A svete div se, ono se to da pit:))
Navic to nema lacinou etiketu.Vypada to, jako by to bylo levny pivo primo od nich.
Stoji to za zkousku!
Pívo v láhvy, (Pijánek, 16.11.2004 09:37) celé vlákno | reagovat
Výborný článek, a je napsaný pravdivě. Finkbräu se dalo pít, ale to PIVO z BeNEŠOVA to je strašné. To samé platí u KLASIKA a PRIMUSE. Ta Protívínská kyselinka je tam prostě cítit. Takže mi v létě při práci zbývá pít vinné střiky. Pracuji jako zedník a nechci být opilý, ale na tom sluníčku mám hroznou žízen. A šest desítek za šichtu by mě zničilo. Také by mě zajímalo proč nějaký pivovar nevyrábí kvalitní desítku se sníženým obsahem alkoholu tak 2,5-2,8 promile?
Vyhledávání
 

Sociální sítě