úvod
homepage

Komentáře

článku: Využití nového kmene pivovarských kvasinek nebude úplně jednoduché

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé
 Zobrazit komentáře: podle času

RACIONALIZACE == JAK VIC SIDIT, (LB, 03.08.2011 16:29) celé vlákno | reagovat
Kupredu leva vztrict svetly EUROPIVUM
Chce se mi zvracet..., (Travas, 12.04.2011 18:34) celé vlákno | reagovat
Tak koukám, že HGB už nikoho nepřekvauje a dál se budou hnusit Eurobíry ještě víc - to je fakt nechutný. To už z pivem nemá nic teď společnýho a když ještě budou řezat z 40ky na 12ku tak to bych se fakt poblil a do sudu přidají něco jako chmel - no to bude chuťovka!!!
Re: Chce se mi zvracet..., (Travas, 12.04.2011 18:38) celé vlákno | reagovat
Jen škoda, že si to čtu až 12.4. a ani zblaaaaa ,ě nenapadlo, že byl apríl - holt sem už přechlastanej. I když si myslím, že hnusný Eurobíry něčím podobným brzy velkovýrobny vyšperkují. A to bude fakt hnus.
40%, (Tomáš Kroupa, 06.04.2011 12:41) celé vlákno | reagovat
Po pár čtyřicítkách před spaním by se náramně chrupkalo.. :-)
Dnešní datum, (Moro, 01.04.2011 11:12) celé vlákno | reagovat
Raději jsem se podíval 3* do kalendáře, když jsem si to přečetl (a dvakrát se osypal) a opravdu se ujistil, že je dnes onen žertovný den ... :D
Jojo, (pinkano, 01.04.2011 10:06) celé vlákno | reagovat
Nemůžu se dočkat, až taková piva budu pít od rána do večera a za bezkonkurenční ceny! Malé pivovary mi nabízí pořád nějaké speciály plnotučné, samý ejly, pšenice.. kdo to chce.. přece chceme uniformní pivo, které budeme moci požívat všude po světě při stejné chuti. A co víc, trvanlivost bude několik let a budeme si jakožto praví češi - pivaři! vozit pivo na dovolenou. Hlavně neochutnávat nic nového, mohlo by nám to ublížit.
Prozření zpátečníka, (Henri, 01.04.2011 08:59) celé vlákno | reagovat
Já jsem byl dlouho velkým zpátečníkem a stále prosazoval již dávno překonané metody vaření a distribuování piva. Pořád jsem koukal na zpátečnické Bavorsko, potažmo Franky a obdivoval jejich zaostalé pivovarnictví založené na velkém množství malých pivovarů, stále jsem koukal na země jako Belgie a obdivoval jejich rádoby pivní rozmanitost. Konečně jsem ale prohlédl a pochopil kdo je nositelem pokroku a kam se má pivovarnictví ubírat. Ano, je třeba hledět na východ. Vždyť ne nadarmo nás učili, že tam někde leží země zaslíbená, kde včera znamená již zítra, možná dokonce pozítří. Já hlupák jsem stále brojil proti nejideálnějšímu obalu na pivo, proti moderním technologiím zaručujícím stálou chuť, proti pokrokovým nadnárodním skupinám.
Nyní po svém prohlédnutí se ale již velice těším na 4l PET lahve naplněné vynikajícím mokem z nového Holoubkova pivovárku a rovněž doufám, že doposud zpátečnický poličský pivovar přejde konečně na moderní technologie a urychleně zavede CK tanky a HGB, aby mohl co nejdříve efektivně využívat nové kvasnice.
Ovšem úplně jako nejlepší cestu pro budoucnost vidím to, že všechny tyto, jak doufám, dočasné minipivovary i střední průmyslové pivovary, které brání pokroku, zaniknou a jejich značky převezmou ideálně tak dvě superobří nadnárodní skupiny, kde bude zaručena opravdu vynikající kvalita a stálost jejich výrobků a kde dokáží nejlépe zúročit nejnovější vědecký pokrok.
A tak jako v Bavorsku slaví 23. duben jako den piva, na počest přijetí zákona o čistotě piva roku 1516, tak já navrhuji slavit dnem piva v ČR 1. duben na počest prozření zpátečnických českých pivařů, protože doufám, že ve svém prozření nebudu osamocen a že definitivně zanikne stále se tenčící skupina exotů bránících se pokroku.
Re: Prozření zpátečníka, (Honza Kočka, 01.04.2011 09:30) celé vlákno | reagovat
Vidis Henri, sice s tebou nemuzu souhlasit ohledne uzavreni/vykoupeni minipivovaru nadnarodnimi spolecnostmi, ale v jednom mas pravdu a jsem rad, ze jsi konecne prozrel:)

A tyka se to samozrejme PET lahvi. jsou in, cool, trendy a ja nevim co. A v pripravovanem CEskomoravskem svazu minipivovaru prvni tiskova zprava nebude o tom, ze mini ukazuji cestu pivni rozmanitosti a o tom, ze velci hraci nas nasleduji napriklad v zavadeni kvasnicovych piv a jinych specialu, ale o tom, ze prvni,kdo uvedl na trh PET lahve, byly minipivovary.

Ano, prave ti nejmensi jsou ti, kdo zalozili vpravde vlnu tsunami lahvi PET. Az po nas prisel Heineken CZ atd...A az masova cast pivaru pochopi dosah PET lahvi, zacnou ve velkem kupovat piva z minipivovaru...

Ano, prvni duben by mohl byt den ceskeho piva:)
To je skvělá zpráva, (Roman Holoubek, 01.04.2011 06:11) celé vlákno | reagovat
Skvělé. Už delší dobou ve mě dozrávala myšlenka na pořízení vlastního restauračního pivovárku. V letošním roce mám už dostatek prostředků, vhodné prostory a jen jsem přemýšlel, co a jak budu vyrábět. Už dříve mne napadlo, že nemá cenu jít proti proudu doby a vyrábět pivo postaru. Po nynější zprávě je mi to jasné. Postavím si úspornou technologii na výrobu kmenové várky 40% EPM (věřím, že časem to půjde i výš) a chmel v podobě izomerizovaných extraktů budu dávat do PETek o velikosti 4 l (jiná cesta není efektivní) až při stáčení.
Díky Jirko! Vděčný budoucí pivovarník Roman
Vyhledávání
 

Sociální sítě