úvod
homepage

Komentáře

článku: Anonymní moderovaná degustace pšeničných piv

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé
 Zobrazit všechny komentáře: podle vláken, podle času

Kočka mi to odepřel, (Jan Kocián - pivní snob, 18.11.2009 12:07) celé vlákno | reagovat
Plastové kelímky mi kupodivu nevadily. Zato jsem postrádal tolik avizované druhé kolo, v němž by se prohodilo pořadí vzorků.
Re: Kočka mi to odepřel, (Vojtěch, 18.11.2009 13:12) celé vlákno | reagovat
Plastové kelímky mi také nevadily. Nelíbilo se mi ovšem, že většina vzorků nebyla řádně připravena, tedy vychlazena na správnou teplotu a mimo jiné i proto jsme dostávali na stůl kelímky s centimetrem piva a deseti centimetry pěny. Do toho občas vstoupil správně vychlazený vzorek, což podle mě k objektivitě degustace nepřispívá. Za ty dvě stovky bych rozhodně očekával lepší přípravu ze strany organizátorů. Pokud to oba Honzové nestíhali, tak proč se začátek neposunul o hodinu později?

Pane Kociáne, ohledně druhého kola - já jsem naopak přivítal, že vzorky šly ve stejném pořadí jako v prvním kole. Alespoň jsem si mohl přehledně porovnat své hodnocení s hodnocením profesionálního degustátora, což je pro mě osobně zajímavější než zkoušet sám sebe zda se nechám či nenechám profi komentářem ovlivnit (což by nastalo v případě proházených vzorků v druhém kole).

Celkově weizeny hodnotím jako příjemnou akci a skládám hold panu Matuškovi :-)
Re: Re: Kočka mi to odepřel, (Jan Kocián - pivní snob, 18.11.2009 23:39) celé vlákno | reagovat
"než zkoušet sám sebe zda se nechám či nenechám profi komentářem ovlivnit (což by nastalo v případě proházených vzorků v druhém kole)"

A proto bych uvítal kola TŘI, klidně i za 300 Kč.
Re: Re: Re: Kočka mi to odepřel, (Honza Kočka, 19.11.2009 00:46) celé vlákno | reagovat
Ano, puvodne jsem si myslel, ze do druheho kola se vzorky promichaji, aby se co nejvice odfiltrovalo ovlivneni vasich usudku komentarema profika.

Jenze to by pak degustace trvala minimalne 4 hodiny. |Vyhodnoceni druheho kola, dohledani srovnani s prvnim kolem, vyhodnoceni vysledku rozdilu prvniho a druheho kola...

Spis nez tento zpusob, by mohlo byt zajimavejsi udelat druhe kolo v americkem stylu hodnoceni piv. Tedy skupiny ctenaru, kde kazda hodnoti cast piv, a pak posle do finale urcity pocet vzorku a to se pak hodnoti znova. A vysledky prvni degustace zalozene na ciselnem hodnoceni piv srovnat s druhym kolem, kde se piva posilaji dal na zaklade diskuze degustatoru...
Re: Re: Kočka mi to odepřel, (Honza Kočka, 19.11.2009 00:39) celé vlákno | reagovat
U nekterych vzorku to lip neslo, protoze byly dovezeny/ziskany v cas, kdy to lip neslo. A u tech plastovych kelimku, pokud se budou delat dve kola, se nejspis zustane...
Vyhledávání
 

Sociální sítě