úvod
homepage

Komentáře

článku: Ze zápisníku čističe trubek (3.)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé
 Zobrazit komentáře: podle času

Test, (Test, 11.10.2013 09:02) celé vlákno | reagovat
TEst
švestkové trubky, (Miloš čistič, 13.09.2006 19:22) celé vlákno | reagovat
Když už je tady řeč o švestkách, tak přidávám vlastní zkušenost: V posledním 1-2 týdnech nacházím mnohem častěji než v jiných měsících VELMI znečištěné trubky. Týká se to tak 15% mých zákazníků a téměř vždycky používají ke tlačení vzduch. Trubky jsou téměř bílé, plné usazených kvasnic. Kapalina, která vytéká při čištění vypadá jak "sněžítko" - plná drobných, čistě bílých částeček. A vůbec nezáleží na značce piva.
Já jsem nikoho nejmenoval :-), (Martin, 13.09.2006 12:11) celé vlákno | reagovat
Ad: Švestky, (Petr, 11.09.2006 11:06) celé vlákno | reagovat
Toto období bylo vždy pro pivo nejrizikovější, už proto, že v období zrajícího ovoce je všude ve vzduchu mnohem víc kvasinek (včetně mléčných, pro pivo nejnebezpečnějších). Navíc už mohly docházet zásoby ledu atd.
Martin má zřejmě zkušenost s plzeňským pivovarem. Takovéto postupy jim odpovídají. Mně poradili, že když je pivo nechutné (a není kalné) je nutno přidat chlazení. A ve spotřebě přidávaného CO2 mají určitě evropský primát!
Švestky...., (Zdenda Šťastný, 08.09.2006 20:35) celé vlákno | reagovat
Co jsem já slyšet od pivovarských, tak prý opravdu termín šveskové období existoval. Spojitost byla vysvětlována, přísunem nefiltrovaného vzduchu na spilky a tudíž možností nějaké vzdušné kontaminace...
Švestky, (Martin, 08.09.2006 09:14) celé vlákno | reagovat
Díky, pane sládku,
alespoň za částečné vysvětlení. Nicméně měl jsem několik let hospodu, sklep jsem měl chlazený a vzorně čistý, trubky jsem proplachoval, čističe trubek jsme si pravidelně objednávali (v té době ho nevysílal pivovar, museli jsme si ho sehnat a zaplatit sami), a přece nám často každý sud jinak pěnil. Každá várka pěnila jinak a často ve várce i jednotlivé sudy. Když jsme se na to ptali pivovarských, sdělili nám, že to je tím, že na jejich staré plnící lince je na konci jeden chlapík, který má na starosti sycení. A podle toho, jak je zrovna ožralý to sytí značně různě. Když to jednou už bylo příliš, v pivovaru jsme to reklamovali. Pivovar zareagoval tak, že na nás poslal kontrolu a hygienika. Naštěstí jsme byli opravdu vzorná hospoda, takže nám nic nenašli. Příště jsme si reklamace rozmysleli. A pak si pivovar pořídil novou linku s kegy a byl pokoj. Jenom jsme museli lítat dvakrát tak často do sklepa. Točili jsme třeba i patnáct - šestnáct hekťáků denně, takže předtím jsme to brali samozřejmě po hekťácích. A na podzim (když zrály švestky) jsme s těmi hliníkovými sudy skutečně měli vždy problém s pěnivostí piva, nekecám, fakt. Ale to už nám nedokázal vysvětlit nikdo, jenom všichni pokyvovali hlavou, že tak to zkrátka je.
vtipy, (sládek, 07.09.2006 12:41) celé vlákno | reagovat
Vážený Martine,
ono s těmi hliníkovými sudy to nebylo tak jednoduché jak ppisujete, pěnivost piva vždy záleží na technologii a technologických podmínkách daného pivovaru, rčení, že v době švestek se kazí pivo mělo své kořeny sto let zpátky/ tu pěnivost jste si však vymyslel sám/ i vycházelo z tehdejšího vybavení pivovaru, pokud se na toto vymlouval někdo v době nedávné měl s určitostí většinou v pivovaru bordel
sládek Fera
Díky, (Petr, 07.09.2006 11:36) celé vlákno | reagovat
Zatím díky ze ty tři články...bylo to zajímavý...ale doufám že ješte nějaké budou...
vtipy, (Martin, 07.09.2006 11:11) celé vlákno | reagovat
To jsou blbé vtipy. Udělalo se mi z toho po ránu šoufl.
Spíš mě zajímá, jak je to s tím pěněním a nepěněním, když už jsou všude kegy? To jsem tedy zvědav. U hliníkových sudů, které se plnily všelijak, to bylo co sud to jiné pěnění. Jeden pěnil strašně a druhý vůbec. Jenom platilo vždy a všude, že když jsou švestky, pivo nepění (ale vůbec netuším proč). Ale dneska se všechny kegy plní a sytí standardně.
Nejste originální, (Josef Prase, 07.09.2006 08:14) celé vlákno | reagovat
To já ve své knajpě už delší dobu dělám, jak s limonádami, tak s pivem a jak jim chutná moje G-pivíčko a dávají mi za něj 18,50 Kč. Vždyť by mi žádný pivovar tak levně jako supermarkety pivo neprodal. Navíc lahváče v sudu mísím s vodou. A nejdůležitější rada na závěr: hodně nasytit CO2 a hodně podchladit (a malá finta na závěr - přidat trochu černého piva při mísení - barva se vylepší).
sudová limonáda - inspirace, (Jiří Kaňa, 07.09.2006 08:05) celé vlákno | reagovat
To já jsem dostal ještě mnohem vypečenější nápad - zajít do Kauflandu, nakoupit Ambrosius (pokud možno v "akci" za 1,90), přelít do sanitační nádoby (pravda, bude s tím trochu práce a asi to bude kapku pěnit) a pak čepovat nějakou desítku věhlasné značky za 17,-
Vyhledávání
 

Sociální sítě