úvod
homepage

HOLBA Premium je nejlepším ležákem na světě vytisknout článek

Přidáno: 15. listopad 2009  •  Autor: Honza Kočka
průměrné hodnocení Hodnocení: 0 hodnotících Hodnotících: 0 počet zobrazení Zobrazeno: 2773x

Zlatá medaile ze švédského  Beer and whisky festivalu
putuje do Hanušovic.

Jako nejlepší mezi ležáky ocenili Holbu Premium světoví pivovarničtí experti na 17. Beer and Whisky festivalu, tradičně pořádaném ve Stockholmu. Ležák Holba Premium získal zlato a stal se tak světovým šampiónem. Vítězství mu přinesla především jedinečná chuť, výborný říz, chmelové aroma i celkový dojem po napití.

Své výjimečné vlastnosti získává Holba díky klasickému způsobu výroby, k tomu se dále přidává jedinečná receptura a samozřejmě trvalá kvalita vstupních surovin. Holba se vyrábí z domácích zemědělských produktů prvotřídní kvality jako je žatecký chmel a slad z vyhlášených moravských ječmenů. Do chuti se výrazně promítá také tradiční způsob výroby. „ Zásada je na pivo nespěchat a tu dnes někteří velkovýrobci piva zdaleka nedodržují, protože čas jsou peníze. Zatímco u nás pivo opouští brány pivovaru nejdřív za 6 týdnů, europiva jsou hotová za 14 dní a na jejich kvalitě je to znát“ vysvětluje výkonný ředitel Vladimír Zíka. Důležitou roli hraje v kvalitě a chuti i samotná horská voda, kterou pivovar čerpá z vlastních hloubkových vrtů. Její výhodou je složení, ideální právě pro výrobu piva českého typu. Pivo Holba se vaří standardně na dva rmuty, takže má čas stačí vzít si to nejlepší ze sladu i chmele. Kvasí i zraje odděleně při nízkých teplotách. Prokvašení se dá díky tradičním postupům lépe řídit a výsledkem je méně prokvašené pivo s vyšším obsahem zbytkového extraktu a typickou plnou chutí. Není třeba je dále dobarvovat, dosycovat ani jinak chemicky upravovat a vylepšovat.

Letos se Holba zúčastnila 5 soutěží, z toho ve 4 získala medaile a na výsledek mezinárodní European Beer Star teprve čeká. Každá medaile je potvrzením kvality piva a hraje významnou roli jako velmi objektivní doporučení všem konzumentům. „ Hodnocení odborníků si velmi vážíme, je to významné ocenění naší poctivé práce. Co je pro nás ale největší odměnou je spokojenost a přízeň konzumentů,“ vyjadřuje Vladimír Zíka.

Stockholmský festival patří mezi čtyři největší přehlídky piva na světě a ve Švédsku se koná od roku 1992. To, že se pivo těší obrovskému zájmu na celém světě dokládá i jeho návštěvnost, která letos přesáhla 27 tisíc.

Pravidelně se na něm prezentuje až 600 druhů piv světoznámých značek. Piva jsou rozdělena do více než dvou desítek kategorií, ve kterých jednotlivé vzorky hodnotí světoví odborníci z oboru pivovarnictví.

Holba se této světové přehlídky zúčastnila letos počtvrté a celkem tady získala 2 medaile. Ležáku Holba Premium se ročně vyrobí 40 tisíc hl, což je zhruba 10 procent celkové produkce. Část produkce jde na vývoz, především do Evropy, kde k exportním zemím patří právě Švédsko, Maďarsko nebo Polsko.

Holba Premium
Holba Premium

 

 

vytisknout článek Vytisknout článek

Hodnocení článku

Pro hodnocení se nejprve přihlašte.

Celkem 0 komentářů Komentovat
Vyhledávání
 

Kalendář pivních akcí

 
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Sociální sítě