úvod
homepage

Komentáře

článku: Jaké nealkoholické pivo máme nejraději

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé
 Zobrazit komentáře: podle času

vyroba "nealko" piva, (Ondra Koucky, 16.09.2004 17:47) celé vlákno | reagovat
V kazdem pripade, nelze obecne pivo, ani to se snizenym obsahem alkoholu povazovat za zcela nealkoholicke. Tusim, ze soucasne normy udavaji maximalni obsah alkoholu v techto pivech do 0,5 % objemovych procent alkoholu.
Ted neco k vyrobe, jak je nize spravne uvedeno, tak nejcastejsim postupem u nas je rizene kvaseni, kdy je zvolen vhodny typ kvasnic, teplotni a casovy rezim kvaseni. Nevyhodou teho metody je "mladinova" chut piva a nedostatecne prirozene nasyceni CO2, coz vyzaduje druhotne dosyceni na pro spotrebitele nezbytnou miru.
Dalsi zminovanou moznosti - tepelnou - je v podstate klasicka destilace piva, ktera je pro pivo velmi drasticka. Dochazi k uplnemu vypuzeni CO2 (nutne opetovne dosyceni) a k vysokemu tepelnemu zatizeni, coz ma za nasledek pomerne velke senzoricke zmeny (nemluve o odstraneni dulezitych senzoricky aktivnich latek, ktere odchazeji spolu s ethanolem). Dulezitym jevem je zde i vznik destilatu, na ktery je uvalena spotrebni dan z lihu a je zde nutny dohled celni spravy, slozita byrokracie, plombovani zarizeni, skladani danovych jistin apod.
Treti nejmodernejsi a zaroven nejsetrnejsi metodou je vyuziti reversne-osmotickych modulu, kdy se pres vetsinou keramickou membranu z piva "vypira" alkohol. Nevyhodou teto metody jsou vsak vysoke investicni naklady a fakt, ze spolu s alkoholem z piva odchazi i rada nizkomolekularnich latek, ktere se spolupodileji na slozeni piva (napr. ionty soli). Moznosti jak tomuto jevu predejit, je opet pomoci membranovych procesu, nebo klasicke destilace odstranit z permeatu (te kapaliny, ktera projde spolu s alkoholem pres mambranu) alkohol a zbytek opet pouzit jako onu "promyvaci" kapalinu, cimz se latky sebrane pivu opet do nej vraceji. (- cely tento proces se nazyva diafiltrace)
Pro vsechny tyto postupy se vetsinou pouzivaji piva o nizke stupnovitosti cca 4 - 6% - mensi stupnovitost = mene alkholu = nizsi naklady na jeho separaci
Jen v rychlosti něco málo o výrobě nealko piva, (Sládek CZ, 16.09.2004 04:46) celé vlákno | reagovat
Existuje několik cest, jak se dobrat nealko piva, nejrozšířenější asi bude použití "přerušeného" kvašení, kdy se poněkud upravená mladina nechá pouze lehce rozkvasit (proto to sladové-obilné aroma), rychle se zachladí a pošle na zkrácené zrání do sklepa. Musí se to provést dost rychle, jinak se alkohol dostane výš než povolených 0,5% a je zle.
Dá se také použít tepelná, ne příliš citlivá metoda oddělení alkoholu z hotového piva, ale má to docela strašné výledky, něco jako když se pivo převaří, více než jen zpasteruje. Dělali to snad jen v Popovicích někdy tak před deseti lety, jestli to někdo pamatuje. Pořízení této technologie taky nepatří k nejlevnějším...
Potom je tu několik způsobů, kdy se nechá mladina více, ne však zcela, prokvasit a potom se to všechno naředí se "sodovkou-sifonem" na správnou hladinu alkoholu (0.5%). V tomto případě závisí konečná kvalita produktu na více faktorech, ale dá se napsat, že při dobré volbě chmelení, kvašení a ředění se dá dosáhnout velmi slušných výsledků.
Nemůžu napsat, že neexistuje ještě nějaký způsob, na světě se dělají různé pokusy, o těch ale nic nevím.
jak se to vyrabi?, (Pavel, 15.09.2004 10:38) celé vlákno | reagovat
Vite nekdo, jak se nealko piva delaji?
Jinak jsem ted mel jakesi slovenske a bylo to zvlastni - takova sladova limonada, ale chutove zajimave, i kdyz to nebylo pivo, vonelo to jak sypka na obili...
Nealkoholické pivo ?, (Borowiec, 15.09.2004 10:31) celé vlákno | reagovat
Žádné
pito, (Martin Borský, 14.09.2004 21:41) celé vlákno | reagovat
Ze stejných důvodů jako Petr jsem občas "odkázán" na pito a tak mohu přispět do této debaty... Když to jde, dávám přednost hospodám s pitem pardubickým nebo náchodským. Druhé jmenované sice není téměř hořké, ale aspoň slad je cítit příjemně. Naproti tomu nealko Budvar se jen těžko rozezná od sodovky (pro Moraváky sifonu) jak tomu bývalo také u free od Kozla. Birrel nemusím, má často nepříjemný ocas. Bohužel je ale skoro všude... stejně jako Gambri-hnus
nealko pivo III, (Petr Pavlas, 14.09.2004 10:37) celé vlákno | reagovat
Ani já nemám s nealkem moc zkušeností, ale vím, že řada našich hostů je příjemně překvapena nealko Platanem. V celostátním měřítku je však asi velmi málo dostupné, takže ho většina řidičů nezná. Jeho odlišnost zřejmě spočívá v tom, že se nejedná o čistě světlé, nýbrž mírně polotmavé nealko pivo. Nebylo by vůbec nejchutnější nealko vyrobené z barevného sladu, tedy černé ? O to se ještě nikdo nepokusil ?
nealko pivo II, (Petr Sitař, 14.09.2004 08:09) celé vlákno | reagovat
Jelikož často sedím za volantem a na oběd využívám naši hustou síť restaurací, nealko pivo piji velice často. Na rozdíl od Standy Jakoubka mě minerálky moc nesedí a tak radši oželím horší chuť a dám si nealko pivo. Z našich nealko piv vyráběných v ČR mě nejvíce "nadchl" nealkoholický Platan. Bohužel se v Středních Čechách moc často nevidí (naposledy jsem ho pil v Svémyslicích v hospodě U Tichnů. Na další pořadí bych šoupl ostatní značky. Naopak zatím nejhorší zážtek jsem měl v nealkem z Benešova. Cca před 4. roky to byla vyloženě obarvená hořká voda!
nealko pivo, (Standa Jakoubek, 14.09.2004 06:56) celé vlákno | reagovat
proti nealku pivu v podstatě nic nemám, ale pít ho nemusím; když řídím, dám si radši matonku a počkám si na pořádný pivko :-); jednou jsem nealkopivo ochutnal, už ani nevím, co to bylo za značku a nijak zvlášť mě nenadchlo
Vyhledávání
 

Sociální sítě