úvod
homepage

Komentáře

článku: Za rohozeckým pivem

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé
 Zobrazit komentáře: podle času

e-mail, (Jiří Kaňa, 14.10.2004 14:45) celé vlákno | reagovat
Můj e-mail je jiri.kana@svetpiva.cz, lze ho najít i u jména autora reakce (pokud je uveden).
cernobile videni, (Novotny Jakub, 14.10.2004 14:28) celé vlákno | reagovat
Napiste mi tedy prosim Vas mejl, já se Vám ozvu.
Nepatřím k těm kteří trpí cernobilým viděním současného světa kolem nás.
Kuba
Blbá a dobrá nálada, (Jiří Kaňa, 14.10.2004 12:43) celé vlákno | reagovat
Přiznám se, že snahu poplivat rohozecké z vyznění ankety pořád nějak necítím, i když se snažím. Naopak,spíš by mi to mohlo vyznít jako snaha o očernění "zlých Svijan, které nám pohltily Rohozec."
Rozepsal jste se ale pěkně a jen jen škoda, že jste na sebe nenechal nějaký kontakt. Myslím totiž, že by to stálo za publikování v rubrice "Polemika". I proto, že většina čtenářů pravděpodobně nesleduje diskuse u tak starých článků a Váš názor tak snadno zapadne.
Pokud si myslíte, že by si Váš názor mělo přečíst víc lidí (a já si myslím, že by to za to stálo), ozvěte se mi na e-mail. Jestli o něco takového nestojíte, dovolím si alespoň použít některé části Vaší reakce do připravovaného článku, shrnujícího výsledky ankety.
Díky
J.K.
Novotny, (Jakub, 13.10.2004 17:30) celé vlákno | reagovat
Honzo,
předem bych rád podotknul, že jsem příjemně překvapen, jste se ozval na můj ohlas a přiznal se k autorství sporné ankety. Rád bych Vám dal na vědomí, že pravidelně čtu Vaše příspěvky na tomto serveru a že si vážím práce, kterou tímto děláte pro šíření pivní osvěty a kultury, což je věc vskutku potřebná.
Ptáte se jakou mám informaci ohledně vlastníka pivovaru ve Svijanech – plně shodnou s Vaší, tj. majoritním akcionářem Svijanského pivovaru je společnost se sídlem v Liberci, ačkoliv za častými velkohubými prohlášeními některých minoritních akcionářů jí není vidět, ale tak to asi má být, menšiny jsou vždycky slyšet nejvíc. Společnost se sídlem v Liberci je rovněž majoritním akcionářem pivovaru v Malém Rohozci. Oba pivovary mají tedy společného akcionáře, ale fungují jako dvě nezávislé a.s. Což jak vyplývá z naší možno-li tak nazvat otevřené korespondence, je Vám zřejmé. O to víc mě udivuje, zejména s úctou k Vaší profesionalitě, že tento fakt jste při formulaci své ankety pozapomněl, a celá anketa tak vyznívá jako – Malý Rohozec = nesvéprávná filiálka Svijanského pivovaru. Takto Vámi překroucená informace, a rád bych věřil že to nebyl Váš záměr, může mít vliv na spotřebitelské chování.

Pro přehlednost ukazuji Vaše anketní otázky:

Jak se podle vás bude vyvíjet budoucnost pivovaru v Malém Rohozci u Turnova ?
1. majitel, pivovar Svijany, v něm bude i nadále vařit zdejší pivo
2. bude se zde vařit pouze svijanské pivo
3. výroba piva bude ukončena a nahrazena výrobou nealko nápojů
4. provoz bude využit pouze jako stáčírna a mezisklad svijanského pivo
5. areál zůstane nevyužit

Vždyť ta anketa šla napsat i na zakázku druhé strany pak mohla obsahovat např. následující dotazy:

1. vrátí pivovar Malý Rohozec na trh dříve oblíbenou značku Skalák?
2. vybuduje nový majitel pivovaru Malý Rohozec na Rohozci druhé Krušovice?
3. výroba bude rozšířena o sortiment nealko nápojů
4. prodá majitel pivovaru Malý Rohozec licenci na výrobu oblíbených značek rohozeckého piva pivovaru Svijany?
5. bude nový majitel pivovaru Malý Rohozec exportovat na zámořské trhy?

Cítíte ten rozdíl v podtextu Vámi a mnou formulovaných otázek – dá se jimi vytvářet dobrá, nebo blbá nálada.
Honzo, bezpochyby Já ani Vy, stejně ani čtenáři Vašeho serveru nemohou ovlivnit rozhodnutí akcionářů obou pivovarů ohledně jejich budoucnosti, neboť rozhodnutí majitelů, v tomto případě akcionářů je jediné správné rozhodnutí. Všechny, kteří mají k vztah pivní kultuře a kteří chápou historickou postavení a smysl existence středních i malých pivovarů, bezpochyby vždycky zamrzí zprávy o zavření nějakého pivovaru, a asi by podobný konec nepřáli pivovaru žádnému a proto mě Vaše anketa, v té podobě v jaké je, spíše než cokoliv jiného připomíná plivnutí proti určitě poctivé práci „slaďáků“ pivovaru Malý Rohozec, a opravte mě prosím Vás pokud se pletu.
Nepretenduji od Vás na žádná dementi a prohlášení typu: já to tak nemyslel, já nechtěl nikomu uškodit. Slovo vyřčené, v Vašem případě napsané již nelze vrátit. Rád bych Vás požádal při Vaší další práci o trochu více objektivnosti a méně manipulace s míněním laskavého čtenáře, o trochu více životní moudrosti a taktu při Vašem psaní.
Přeji hodně úspěchů Vám i Vaší obětavé žurnalistice
Jakub
Anketa a jine informace, (Honza, 24.09.2004 00:09) celé vlákno | reagovat
Anketu jsem uverejnil ja, pokud by VAs to tedy zajimalo. A pokud vim, Svijany i MAly Rohozec maji spolecne investory, firmu LIF z Liberce, takze ta paralela mezi obema pivovary je na miste. Jestli mate jine informace, budu rad, kdyz se s nami o ne podelite.

Honza
A kdo vam nakukal?, (Jakub Novotny, 23.09.2004 22:07) celé vlákno | reagovat
Jsou veci ktere me rozhorcuji prijemne, treba rohozecke pivo svou prijemnou horkosti a jsou veci ktere me rozhorcuji neprijemne - treba neuveritelne dlouha snura prejimanych lzi ohledne rohozeckeho pivovaru, ktery je jakoby filialkou sousednich Svijan. Tak tedy vezte ze Pivovar Maly Rohozec nema se Svijany nic spolecneho. Na vasem sajte uverejnena anketa ve dnech napsani tohoto prispevku ohledne vztahu vyse uvedenych pivovaru je zjevne cilena kampan na ukor Rohozce a ve prospech Svijan doufam ze ten kdo ji otiskl dostane po zasluze na prdel, neb mlyny bozi melou pomalu ale jiste.
Dej Buh stesti.
Jakub
A kdo vam nakukal?, (Jakub Novotny, 23.09.2004 22:04) celé vlákno | reagovat
Rohozec and Svijany, (Jerry Kay, 23.06.2004 03:21) celé vlákno | reagovat
Obcasny navstevnik mesta TURNOV od roku 1990-2002 jsem si vzdy pochutnal na mistnim ROHOZECKE 10tce jako velmi osvezujici tekutine hlavne behem parnych dnu;k vecernimu posezeni preferuji vyrazne horky Svijansky mok ve kterem jsou jiz znat extra stupne[13tka].Vzhledem ke vzdalenosti ktera mne deli od techto pivnich zdroju si vzdy odvazim od jiste doby 48 plechovek SVIJAN do vzdaleneho zamorskeho bydliste. Svijansti varite velmi poctive a skvele chutnajici mok ktery se vyrovna a predci i vyhlasene svetove znacky ktere jsou siroce distributovane s ohromnou reklamou po celem svete;je velmi na skodu ze nevyvazite do zamori kde typy praveho "bohemian lager" jsou vyhledavany a ne vzdy dostupne v beznych beer store. Zacnete byt agresivni v nabizeni svych produktu v pivne "netradicnich zemich" mozna ze budete prekvapeni "netradicnim zajmem!" Pivovar Maly Rohozec si zaslouzi zachovani existence pro svoji typickou chut,kterou obohacuje tolik chutove rozmanity cesky pivni trh!Preji SVIJANUM a ROHOZCI uspesne obchodni vysledky.
Super, (Jan, 26.05.2004 16:14) celé vlákno | reagovat
Byla to taková velice slušná "čtyřka"....
to je moje kmenova hospa, toho casu v Anglii a lahvace Plzen

mala Stella na dyze za 3libry, se slzou v oku vzpominam na ceske piva chuti i cenou
Vzkaz pro Svijanské, (Roman Holoubek, 21.05.2004 08:35) celé vlákno | reagovat
Svijanští, vaříte skvělé, poctivé, pivo, jen tak dál. To co jste dokázali udělat s malým pivovarem na odpis, to je v dnešní době téměř zázrak. A ještě větší zázrak je, že jste nepadli do šedi a nevyrábíte neutrální pivo za účelem oslovení všech konzumentů (ani hořké, ani sladké, ani plné, ani prázdné - jedním slovem neutrální). Za to Vám patří dík nás "pivařů". A proto doufám, že se zachováte k malému pivovárku v Rohozci jinak, než zamýšleli bývalí majitelé Svijan od dřívějších Pražských pivovarů.
Malý Rohozec je prostě výborné pivo a bylo by jej na mapě pivních chutí škoda!!!

Pozn.: Možná varianta se mi také jeví ta, co nastínil Petr Pavlas
Budouctnost?, (Jar, 20.05.2004 21:08) celé vlákno | reagovat
Pravda teď záleží jen na Svijanech jak s pivovarem naloží-doufejme, že ho zachové poněvač lepší 10000hl Rohozce než 10000hl Gambrinusu...
Už žádnou další ztrátu, (Zbyněk Holan, 20.05.2004 15:34) celé vlákno | reagovat
Také jsem pro zachování Rohozce. Pivovarů už zmizelo hodně. Třeba to půjde a majitelé ze Svijan zachovají Rohozec. Možná by šlo užít Rohozec 10 a 11 jako levnější pivo, jelikož Svijany jsou známé především Knížetem 13 a tmavou Kněžnou 13. Svijany žádám ať udělají vše co je v jejich silách.
Ať se daří
Ukáže se, (Petr Pavlas, 19.05.2004 13:23) celé vlákno | reagovat
Nyní se ukáže, jací jsou majitelé Svijan. Nic přece nebrání tomu, aby Rohozecké zařadili do svého sortimentu a volné kapacity tohoto pivovaru využili k výrobě i svých speciálů, které jsou náročné na dobu ležení. Stáčení veškerého piva z obou pivovarů by mohli přeci provádět ve Svijanech a využít tak tyto kapacity, stejně tak jako výhodu společné distribuce.Možná by bylo dobré, kdyby příznivci Rohozeckého piva dali svijanským svůj názor na vědomí.
Souhlas-Rohorec je kvalita, (Degustátor, 17.05.2004 20:08) celé vlákno | reagovat
Sice Postřižinské pivo je nejlepší. Několikrát jsem však pil i Rohozecké pivo a bylo vždy výborné.
Souhlas, (Otakar Košťálek, 17.05.2004 15:47) celé vlákno | reagovat
Mě také leží na srdci osud rohozeckého pivovaru. I v Praze si k němu najdu cestu a týdně vypiji nejméně 10 "rohozců".
Spolu s autorem článku pevně doufám, že se výrobě v rohozeckém pivovaru udrží aspoň v minimálním rozsahu.
Vyhledávání
 

Sociální sítě